Gdańsk: modlitwa za ofiary zamachów we Francji

Po tragicznych zamachach we Francji, Kościół w Polsce pozostaje w jedności duchowej z narodem francuskim i ks. arcybiskupem Paryża. Wczoraj w gdańskiej Archikatedrze Oliwskiej sprawowana była Msza Święta w intencji ofiar zamachów oraz ich rodzin.

Eucharystii przewodniczył ks. abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. W homilii ks. arcybiskup podkreślał, że dotykające ludzi i wspólnoty tragedie są sprawdzianem naszego braterstwa, empatii, prawości i czułości naszych serc.

– Doświadczaliśmy mocy i wartości tej wspólnoty, gdy byliśmy w tej archikatedrze 10 kwietnia przed pięciu laty, na wiadomość o tragedii smoleńskiej. Także tak niedawno – 23 lutego ubiegłego roku, kiedy zgromadziliśmy się na modlitwę solidarności z narodem ukraińskim, w sytuacji zagrożenia jego wolności – mówił ks. abp. Sławoj Leszek Głódź.    

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że cywilizacja i kultura bywa atakowana przez błędne ideologie, systemy, nihilistyczne utopie czy ateistyczne wizje drogi człowieka. Dodał, że jest także atakowana przez formę wypaczonego islamu, o którą się wspiera terrorystyczna działalność ISIS, wymierzona również przeciw religii chrześcijańskiej i szerzej – przeciw cywilizacji i kulturze zachodu. Z cywilizacji i kultury nigdy nie wyrasta pogarda dla człowieka, ani nie rodzi się ślepy terroryzm – podkreślił metropolita gdański.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl