Fundacja Małych Stópek w Kaliszu. „Modlitwa jest na pierwszym miejscu”

Trzeba zrobić wszystko, aby ocalić każde życie – mówił w czwartek podczas XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do kaliskiego sanktuarium św. Józefa ks. Tomasz Kancelarczyk – założyciel i prezes Fundacji Małych Stópek.

Przemawiając do pielgrzymów ks. Kancelarczyk zachęcał do modlitwy za dzieci poczęte oraz ich rodziców, w tym do podejmowania tzw. duchowej adopcji. Zły boi się piękna, pokoju i miłości, „dlatego tak ważna w sprawie obrony wartości życia jest modlitwa” – podkreślał.

– Znamy taką szczególną modlitwę: modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego. (…) To wspaniała, cudowna modlitwa – z jednej strony zażegnuje sytuacje aborcyjne, ale z drugiej strony także wyprasza łaskę poczęcia. To naprawdę bardzo ważna modlitwa przez wstawiennictwo Maryi. Przez dziewięć miesięcy, każdego dnia jedna dziesiątka różańca świętego – przypomniał podkreślając, że „modlitwa jest na pierwszym miejscu”.

Prezes Fundacji Małych Stópek dodał, że wspierając życie należy także udzielać właściwej pomocy.

– Rozmawiałem z wieloma paniami, które mi opowiadały swoje historie, kiedy one same oczekiwały narodzenia dzieciątka, jak to było, ile to osób wokoło namawiało do tego, żeby dokonać aborcji – „bo choroba”, „bo bieda”, „bo nie dasz sobie rady”, „bo nie ma ojca dziecka”, „bo…” – i tutaj, moi drodzy, wiele tych podszeptów złego, aby zrobić coś strasznego. „Proszę księdza, dzięki modlitwie, wstawiennictwu, dzięki Maryi, dzięki pomocy dobrych ludzi ja teraz jestem matką”. (…) Tak więc potrzebna jest nasza modlitwa, to „trzymanie” z niebem, ale także potrzebna jest nasza wspólna praca i pomoc tym kobietom, które znalazły się same – powiedział.

Anna Pleskot, obecna na spotkaniu działaczka Fundacji Małych Stópek, wskazała w tym kontekście na prowadzoną przez jej organizację pomoc materialną.

– Prowadzimy liczne akcje społeczne, takie jak „Pielucha dla malucha”, „Paczuszka dla maluszka”, „Bryka dla smyka”. (…) Tych zbiórek jest bardzo, bardzo dużo – mówiła.

Współpracowniczka ks. Tomasza Kancelarczyka zwróciła także uwagę na potrzebę propagowania wiedzy w zakresie pro-life. Jednym z podstawowych filarów naszej działalności jest właśnie edukacja – tłumaczyła.

– Edukacja, czyli wzbudzanie świadomości o wartości życia każdego człowieka już od (…) momentu poczęcia; uwrażliwianie każdego z nas – szczególnie młodego człowieka – na wartość życia, również tego niepełnosprawnego. Dlatego organizujemy specjalne prelekcje, wychodzimy do szkół, do młodzieży po to, żeby pokazać, że fakty z rozwoju prenatalnego nie są czymś ideologicznym, nie są „widzimisię” czy „poglądem”, który może się na przestrzeni czasu zmienić, tylko czymś stałym, niezmiennym, niepodważalnym – wskazała Anna Pleskot.

Fundacja Małych Stópek powstała w 2012 roku. Jej misją jest m.in.: ochrona życia poczętych dzieci, wpieranie samotnych matek w trudnej sytuacji życiowej oraz zmiana postaw społecznych.

RIRM

drukuj