Francuska minister ds. europejskich zadowolona z wizyty w Polsce

„Jestem zadowolona z wizyty w Warszawie. Pozwoliła mi ona kontynuować dialog polityczny z Polską” – tymi słowami francuska minister ds. europejskich Nathalie Loiseau odniosła się w czwartek do swojej wizyty w Polsce.

W środę Nathalie Loiseau spotkała się w Warszawie z sekretarzem stanu ds. europejskich Konradem Szymańskim.

Głównymi tematami poruszanymi w trakcie spotkania były relacje dwustronne, przyszłość Unii Europejskiej i Brexit, a także europejska polityka energetyczna oraz współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Była to pierwsza wizyta w Polsce francuskiej minister po objęciu przez nią urzędu w czerwcu bieżącego roku Nathalie Loiseau spotkała się również z przedstawicielami opozycji i społeczeństwa obywatelskiego.

„Dzięki tym spotkaniom lepiej zrozumiałam dynamikę pracy w polskim społeczeństwie” – powiedziała PAP Nathalie Loiseau. Wizyta ta, zdaniem francuskiej minister, pozwoliła też przypomnieć przywiązanie Francji do wspólnych wartości europejskich.

Rozmówcy poruszyli także tematy agendy europejskiej, w tym kwestię przyszłości polityki klimatycznej, europejskiego budżetu po roku 2020, rozwiązania kryzysu migracyjnego oraz rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Omówiono zastrzeżenia Komisji Europejskiej dotyczące reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

„Nie ma sporu między Francją a Polską, mamy zwyczajnie różne opinie w wielu kwestiach. Dlatego ważny jest dialog” – podkreśliła Nathalie Loiseau.

Wizyta francuskiej minister, zdaniem Konrada Szymańskiego, stanowi „potwierdzenie woli bliskiej współpracy Polski i Francji oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań dla wyzwań stojących przed Unią Europejską”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl