fot. pixabay.com

Francja: na ponad 14 proc. stacji benzynowych brakuje paliwa

W związku z protestami przeciwko reformie emerytalnej na 14,4 proc. stacji benzynowych w całej Francji nie było w środę benzyny ani oleju napędowego – podał w czwartek dziennik „Le Figaro”.

Najbardziej dotkniętym był departament Loara Atlantycka w północno-zachodniej Francji, gdzie połowa stacji była w trudnej sytuacji. To samo dotyczyło departamentu Ille-et-Vilaine, również w północno-zachodniej części kraju. W Paryżu 10,4 proc. stacji benzynowych zgłaszało trudności z zaopatrzeniem.

Na niektórych stacjach benzynowych wprowadzono ograniczenia w sprzedaży benzyny.

W czwartek ministerstwo ds. transformacji energetycznej poinformowało, że ze względu na konieczność zapewnienia krytycznych dostaw paliw w regionie Ile-de-France, obejmującym m.in. Paryż, wydało nakaz rekwizycji, który wymaga od pracowników powrotu do pracy w składzie paliw Fos-sur-Mer na południu Francji, aby zabezpieczyć dostawy benzyny dla regionu.

Przyjęta przez rząd z pominięciem głosowania w Zgromadzeniu Narodowym reforma emerytalna podnosi wiek emerytalny z 62 do 64 lat. Po odrzuceniu w poniedziałek wotum nieufności dla rządu związki zawodowe zapowiedziały intensyfikacje strajków i demonstracji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl