fot. https://twitter.com/allianceVITA/status/1730939752038154283/photo/1

Francja: masowe protesty przeciw legalizacji tzw. eutanazji

W sobotę 2 grudnia na ulice 50 miast Francji wyszły tysiące osób, aby zaprotestować przeciwko legalizacji tzw. eutanazji. Zwracano uwagę, że zaoferowanie chorym „wspomaganego samobójstwa” poprzez dostarczenie śmiertelnej trucizny nigdy nie będzie wyrazem współczucia. Symbolem demonstracji były maski groteskowej postaci z „Krzyku” E. Muncha.

W sobotę 2 grudnia w 50 miastach całej Francji miały miejsce demonstracje sprzeciwiające się planom wprowadzenia „wspomaganego samobójstwa”. Największa z tych manifestacji miała miejsce w Paryżu i liczyła kilkanaście tysięcy uczestników.

Organizatorzy wyjaśnili, że chodzi o podniesienie alarmu w związku z planowanym przez rząd zalegalizowaniem tzw. eutanazji. To skandaliczne rozwiązanie popiera prezydent Emmanuel Macron.

Warto poświęcić uwagę samej formie protestu: demonstranci stali bez ruchu, a ich twarze zakrywały maski z podobizną postaci widniejącej na obrazie „Krzyk” Edwarda Muncha. Odtwarzano nagrania mówiące o konieczności obrony ludzkiego życia. Zwracano uwagę na używanie w debacie publicznej podstępnych eufemizmów, takich jak „pomoc w umieraniu”.

Podczas paryskiej manifestacji wybrzmiały słowa o tym, że podobne protesty mają miejsce w całej Francji, aby nikt nie był wykluczony ze społeczeństwa ze względu na wiek, chorobę (w tym uzależnienie) czy jakąkolwiek niepełnosprawność.

Vatican News/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl