fot. PAP/EPA

Katoliczka z Nikaragui została Miss Universe. Zwycięstwo ofiarowała Bogu

Tegoroczny tytuł Miss Universe zdobyła Sheynnis Palacios, dotychczasowa Miss Nikaragui – kraju, który znany jest z radykalnie antykatolickiego rządu socjalistycznego. Kobieta nie wstydzi się jednak swojej wiary i otwarcie mówi o Bogu.

Tytuł Miss Universe przyznany został w tym roku 23-letniej Sheynnis Palacios z Nikaragui. Dotychczasowa Miss tego kraju jest praktykującą katoliczką, która nie wstydzi się swojej wiary. Jest to szczególnie imponująca postawa, gdyż rządzący w jej ojczyźnie socjalistyczny reżim jest skrajnie antykatolicki i co jakiś czas docierają z niego bulwersujące informacje o mających tam miejsce prześladowaniach Kościoła.

„Jestem po prostu szczęśliwa w imieniu mojego kraju. To jest zwycięstwo dla nas, moich rodaków. W moim kraju wszyscy ludzie wychodzą na ulice i świętują tę chwilę z flagą. Daje nam to szczęście, daje nadzieję, daje nam prawdziwe zwycięstwo” – mówiła Sheynnis Palacios w rozmowie z ABS-CBN News.

Podzieliła się przy okazji świadectwem swojej wiary.

„Jestem chrześcijanką, katoliczką, a modlitwa jest dla mnie czynnością, w której odnajduję pocieszenie. Kiedy dziękuję Bogu to dlatego, że ta korona nie jest moja, jest dla Niego. To wszystko w imieniu naszych delegatów, a także w imieniu mojego kraju i mojej rodziny” – podkreśliła Miss Universe.

Można powiedzieć, że wiara stanowiła dla niej inspirację, jeśli chodzi o strój, w którym wystąpiła podczas gali. Jak zwrócono Uwagę na blogu Miss Queen Pageants, jej ubiór kolorystyką nawiązywał do przedstawień Maryi – laureatka konkursu Miss Universe miała na sobie wówczas białą suknię, a na ramionach błękitną chustę.

https://twitter.com/sheynnis/status/1728636112573223173

Niestety postawa Sheynnis Palacios – jak można się było spodziewać – nie spotkała się z aprobatą antykatolickiego reżimu sprawującego władzę w jej kraju. Kobietę uznano za „zdrajcę ojczyzny” i „członka spisku” mającego na celu obalenie prezydenta Daniala Ortegi. Z racji tego nie może ona wrócić do Nikaragui.

PCh24.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl