fot. https://twitter.com/MSZ_RP/status/1731702601702609137/photo/1

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Węgier

Minister spraw zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk, spotkał się w Budapeszcie ze swoim węgierskim odpowiednikiem. Wizyta wpisała się w ofensywę dyplomatyczną szefa resortu, który buduje międzynarodową koalicję przeciwko zmianie unijnych traktatów. Chodzi o zablokowanie forsowanych przez Brukselę zmian, m.in. likwidacji prawa weta w 65 obszarach i wprowadzenia wspólnej waluty euro.

Szef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk na briefingu powiedział, że na Węgrzech świadomość niebezpieczeństw wynikających z tych zmian jest wysoka.

Świadomość niebezpieczeństw płynących z tych zmian jest rzeczywiście wysoka. Pan minister Peter Szijjártó dzielił ze mną te wątpliwości. W bardzo konkretnych obszarach umówiliśmy się też na wymianę analiz i doświadczeń – powiedział polski minister spraw zagranicznych.

Szef resortu zaznaczył, że nie można pozwolić na to, aby rozmowy o zmianie traktatów były dalej prowadzone w ciszy, tak jak planuje Bruksela.

Polityk odniósł się też do ostatniego spotkania szefów MSZ Węgier i Rosji i powiedział, że było to błędem. Zaznaczył, że Polska i Węgry różnią się, jeśli chodzi o stosunek do Moskwy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl