fot. PAP/EPA

Francja: Emmanuel Macron powierzył Elisabeth Borne formowanie rządu

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w sobotę w wywiadzie dla agencji AFP, że postanowił „zatwierdzić” Elizabeth Borne na stanowisku premiera i powierzyć jej konsultacje w sprawie sformowania „aktywnego rządu” do początku lipca.

„Po moim powrocie ze szczytów G7 i NATO premier przedstawi mi propozycje dotyczące formowania rządu na najbliższe miesiące i lata a także jego składu; rząd powinien być gotowy w pierwszych dniach lipca” – powiedział Macron.

Dodał, że w skład rządu mogą wejść ” przedstawiciele sił politycznych gotowych współpracować z większością”.

Emmanuel Macron podkreślił, że „czerwoną linią” przy formowaniu nowego gabinetu będzie wykluczenie podwyżek zarówno podatków, jak i długu publicznego. Prezydent zapowiedział, że mimo utraty większości parlamentarnej w ostatnich wyborach, nie zamierza rezygnować z zapowiadanej reformy systemu emerytalnego.

PAP

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl