Fałszywe strony o programie „500 plus”

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi o programie „500 plus”.

Przypomina, że jedyne strony z autoryzowanymi przez rząd informacjami o programie to: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witryny ministerstw.

„W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby stron internetowych odwołujących się do programu Rodzina 500 plus. Monitorujemy tę sytuację” – poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Już wcześniej szefowa tego resortu Elżbieta Rafalska zapowiadała, że rząd nie będzie bezczynny w tych sprawach.

– Nie będziemy bezczynnie patrzeć na próby wyłudzania pieniędzy od ludzi i pobierania odpłatności za wypełnianie wniosków. Start programu jest 1 kwietnia. Z całą pewnością samorządy będą pomagały w wypełnianiu i wszędzie tam, gdzie są próby wyłudzenia pieniędzy za tę czynność będziemy współpracować i ostrzegać osoby, które będą chciały żerować na naiwności ludzi – wyjaśniła Elżbieta Rafalska.

Ostrzeżenie dot. fałszywych stron o programie „500 plus”, opublikowało również Ministerstwo Cyfryzacji. Podkreśliło m.in., że żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia nie żąda od swoich klientów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy SMS-ową danych wrażliwych, jak nazwisko, nr dowodu osobistego lub PESEL.

Świadczenie wychowawcze w programie Rodzina 500 plus będzie wypłacane od 1 kwietnia. Przysługuje ono na drugie i kolejne dziecko w rodzinie – niezależnie od dochodów, a na pierwsze dziecko – po spełnieniu kryterium dochodowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl