Ewa Kopacz kandydatem na premiera

Kandydatem koalicji większościowej na premiera jest marszałek Sejmu Ewa Kopacz – poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Wcześniej odbyło się spotkanie Bronisława Komorowskiego z szefem Ludowców, wicepremierem Januszem Piechocińskim. Spotkanie dotyczyło m.in. planowanej zmiany rządu po wyborze premiera Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

– Prezydent podczas dzisiejszego spotkania z wicepremierem Piechocińskim uzyskał potwierdzenie, że jest kandydat koalicji większościowej kandydat na premiera – marszałek Ewa Kopacz. Scenariusz zdarzeń przedstawia się następująco: po złożeniu przez premiera Donalda Tuska dymisji mamy takie informacje, że to może nastąpić po posiedzeniu wtorkowym Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po tym terminie prezydent przyjmie dymisję Prezesa Rady Ministrów i Rady Ministrów i to będzie w czwartek w godzinach popołudniowych. Potem prezydent zaprosi do siebie kandydatkę na premiera, kandydatkę koalicji większościowej – poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek.

Rozmowa z kandydatem na premiera będzie dotyczyć planów rządu dot. spraw bezpieczeństwa i obronności, a także polityki prorodzinnej. A jeszcze dziś o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie koalicji PO-PSL – wicepremier Janusz Piechociński po spotkaniu z prezydentem.

RIRM

drukuj