Cichocki koordynatorem służb specjalnych

Szef kancelarii premiera Jacek Cichocki został koordynatorem służb specjalnych – to decyzja premier Ewy Kopacz.

Dotychczas służby nadzorował szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. W nowo powołanym gabinecie Ewy Kopacz stanowisko szefowej MSW objęła Teresa Piotrowska.

W ramach nadzoru i koordynacji Cichocki ma, w imieniu premier oraz z jej upoważnienia, m.in. prowadzić proces uzgodnień i konsultacji publicznych oraz wnosić projekty aktów prawnych dotyczących służb specjalnych.  Może żądać od szefów służb informacji związanych z planowaniem i wykonywaniem ich zadań.

Jak ocenił Maciej Wąsik, były wiceszef CBA – ta nominacja pokazuje wielki chaos w służbach pod rządami PO- PSL.

– Gdyby pani Teresa Piotrowska miała koordynować służby, to byłoby to jakieś wielkie nieporozumienie, bo ta pani po prostu zupełnie się na tym nie zna. Ona nie ma do tego żadnych kompetencji. Oczywiście, pan Cichocki już taką funkcję faktycznie pełnił, to było w czasie pierwszej kadencji rządów Donalda Tuska, kiedy był sekretarzem kolegium ds. służb i on w zasadzie w imieniu Donalda Tuska koordynował prace służb. Chyba Donald Tusk zostawił sobie człowieka w rządzie Ewy Kopacz, bo pan Cichocki jest absolutnie związany z Donaldem Tuskiem. Cała jego kariera polityczna zawsze zależała od Donalda Tuska. Był on wobec Donalda Tuska absolutnie posłuszny, więc źle się dzieje, że w rządzie PO ze służbami jest taki chaos – powiedział Maciej Wąsik.

Cichocki będzie koordynował działalność ABW, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i CBA.

42-letni Cichocki to politolog, socjolog. Od listopada 2011 r. kierował MSW. Odpowiadał wtedy za służby specjalne. W styczniu 2008 r. został sekretarzem stanu w kancelarii premiera oraz sekretarzem Kolegium ds. Służb Specjalnych. W lutym 2013 r. objął funkcję szefa kancelarii premiera Donalda Tuska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl