fot. facebook.com/jacek.sasin.1/

Emerytura plus stałym elementem

Wprowadzenie 13. emerytury na stałe – takie rozwiązanie będzie jedną z pierwszych decyzji Zjednoczonej Prawicy, jeśli ta wygra wybory – zapowiedział w Polskim Radiu wicepremier Jacek Sasin. 

Do wyborów parlamentarnych został już niecały miesiąc. Odbędą się one 13 października.

– To rzeczywiście są wybory o wszystko, […]o to, w którym kierunku pójdzie Polska. Polacy będą wybierać pomiędzy takim scenariuszem, który znaliśmy od 20 lat – kolejne rządy, które nie spełniały swoich zapowiedzi, pomijały ogromną część społeczeństwa czy taką Polską, którą znamy od 4 lat. Polska, która jest rządzona przez ludzi, którzy chcą trafiać ze swymi programami do wszystkich obywateli i są wiarygodni przede wszystkim – mówi wicepremier Jacek Sasin.

Po ewentualnej wygranej w wyborach jedną z pierwszych decyzji Zjednoczonej Prawicy ma być wpisanie 13. emerytury na stałe.

– Wprowadzimy tę 13. emeryturę jako ustawowy mechanizm, na stałe. Będzie to jasno zapisane, że to jest już kwestia przesądzona i tutaj nie będzie żadnej dyskusji – dodaje Jacek Sasin.

Szef komitetu Stałego Rady Ministrów dodał też, że trzeba też między innymi dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości i systemu ochrony zdrowia.

TV Trwam News

drukuj