fot. flickr.com

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier otrzymał Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koever otrzymał Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczyła węgierskiemu politykowi marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Uroczystość odbyła się w gmachu polskiego parlamentu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Laszlo Koever przebywa z wizytą w naszym kraju.

Marszałek Elżbieta Witek, zwracając się do przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Węgier, podczas uroczystości powiedziała, że Polska dziękuje w ten sposób za wspólnotę ducha myśli i czynu.

– W postawie politycznej pana przewodniczącego zawsze można było dostrzec myślenie, że pokój, suwerenność i pomyślność Węgier jest ściśle i nierozerwalnie związana ze stabilnością i bezpieczeństwem w Europie i regionie. Stąd właśnie działania podejmowane na rzecz integracji i współpracy w ramach UE, NATO czy też Grupy Wyszehradzkiej – wskazała.

Order Zasługi RP jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Polskę z innymi państwami i narodami.

RIRM

drukuj