fot. pixabay.com

EKR: Dni Studyjne w Madrycie

Posłowie do Parlamentu Europejskiego z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów uczestniczą w tzw. Dniach Studyjnych w Madrycie. W gronie delegacji międzynarodowych odbyły się już rozmowy dotyczące m.in. bezpieczeństwa oraz przyszłości Unii Europejskiej.

Międzynarodowa reprezentacja z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów udała się do Madrytu na zaproszenie hiszpańskiej delegacji EKR. Problem bezpieczeństwa i ochrony granic, energia, przemysł i środowisko czy teraźniejszość i przyszłość Europy – to tylko niektóre problemy omawiane przez europosłów podczas sesji roboczych w stolicy Hiszpanii.

Sprawa przyszłości Europy widziana oczami konserwatystów została nakreślona w taki sposób, aby każdy zrozumiał, że nikomu z grupy EKR nie zależy na rozpadzie Unii Europejskiej, tylko na jej zreformowaniu w odpowiedni sposób -od ustalenia owocnego kompromisu przez państwa członkowskie w kwestii paktu migracyjnego zaczynając, a na wyeliminowaniu złych decyzji, wychodzących poza europejskie traktaty, kończąc. Chodzi również o to, aby w zakres wizji przyszłości Europy nie wchodziły te koszyki, które mają zabarwienie polityczne.

Były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł Ryszard Czarnecki, podkreśla, że konferencja konserwatystów w Madrycie to trzecia w ciągu roku, po Rzymie i Warszawie.

– Mówimy o bezpieczeństwie naszego kontynentu i zablokowaniu najazdu imigrantów z Afryki i Azji. Polska w tej kwestii, można powiedzieć, jest pewnym prymusem, wzorem dla innych krajów. Mówimy także o przyszłości UE, czy ma ona być – tak jak chcą konserwatyści – budowana na wartościach tradycyjnych, chrześcijańskich, ma być Europą ojczyzn, Europą narodów,  czy – jak chce antypolski polityk Verhofstadt – jednym państwem, gdzie decyzje będą podejmowane głównie w Brukseli, a de facto w Berlinie – mówił w Madrycie europoseł Ryszard Czarnecki, którego zdaniem to jest wybór który stoi przed Europą, także wybór który stoi przed Polakami już 15 października.

Dawid Nahajowski, Madryt/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl