fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna zatrzymała trzech obywateli Tadżykistanu zaangażowanych w organizację nielegalnego przekraczania granicy

Trzech obywateli Tadżykistanu, którzy mieli być zaangażowani w organizację nielegalnego przekraczania granicy, zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. To kolejne zatrzymania w śledztwie – podała w czwartek SG.

Jak powiedziała w czwartek rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG, mjr Katarzyna Zdanowicz, sprawa dotyczy organizacji nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej, skąd migranci byli przewożeni do Polski.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą prokuratury rejonowe w Sokołowie Podlaskim i Augustowie.

Zatrzymanie trzech Tadżyków to – jak napisała Zdanowicz w komunikacie – „efekt działań rozpoczętych w czerwcu i lipcu tego roku”. Wówczas SG zatrzymała w sumie trzech obywateli Tadżykistanu w okolicach Augustowa i Suchowoli przewożących łącznie ośmiu migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

„W trakcie prowadzonych postępowań funkcjonariusze ustalili dane kolejnych osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy. To również trzej obywatele Tadżykistanu, którzy zostali zatrzymani na terenie województwa mazowieckiego” – podała rzeczniczka.

Nie mogła powiedzieć, na czym polegał ich udział w tej sprawie.

Poinformowała, że wobec dwóch zatrzymanych obywateli Tadżykistanu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi im do ośmiu lat więzienia. Wobec zatrzymanych SG wszczęła postępowanie administracyjne i wydanie decyzji do opuszczenia kraju przez cudzoziemców. Trzeci zatrzymany został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku celem wykonania decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia kraju – podała SG.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl