fot. PAP/Zbigniew Meissner

Min. J. Cieszyński: Są pewne rzeczy, które powinny łączyć wszystkich Polaków i szacunek do munduru, do Wojska Polskiego to jedna z nich

Na listach opozycji są ludzie, u których w komitetach poparcia zasiadają osoby, które o polskich żołnierzach mówili „śmieci”. Dla takich osób – moim zdaniem – nie ma miejsca w debacie publicznej. Trzeba je jak najszybciej po prostu wyeliminować, zmarginalizować, dlatego że są pewne rzeczy, które powinny łączyć wszystkich Polaków i szacunek do munduru, do Wojska Polskiego powinien być jedną z nich – powiedział Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trwa kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 15 października. W cieniu polityki toczy się również walka na polu artystycznym. Do kin wszedł obraz atakujący polskie służby broniące granicy polsko-białoruskiej. [czytaj więcej]

To jest niestety bardzo przykre. Nie tak dawno wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedzałem siedzibę 1 Mazurskiej Brygady Artylerii w Węgorzewie. Żołnierze z tej jednostki brali aktywny udział w obronie polskiej granicy, kiedy Łukaszenka (a tak naprawdę Putin)  postanowili wysłać siły, które miały sforsować polską granicę, doprowadzić do kryzysu. To była taka przygrywka – moim zdaniem – przed tym, co się później wydarzyło na Ukrainie – wskazał Janusz Cieszyński.

Gość audycji „Aktualności dnia” dodał, że działania opozycji są skandaliczne.

Na listach są ludzie, u których w komitetach poparcia zasiadają osoby, które o polskich żołnierzach mówili „śmieci”. Dla takich osób – moim zdaniem – nie ma miejsca w debacie publicznej. Trzeba je jak najszybciej po prostu wyeliminować, zmarginalizować, dlatego że są pewne rzeczy, które powinny łączyć wszystkich Polaków i szacunek do munduru, do Wojska Polskiego  powinien być jedną z nich – wyjaśnił minister cyfryzacji.

Polityk zwrócił uwagę, że Agnieszka Holland przygotowała film „Zielona granica” po to, żeby wziąć udział w kampanii wyborczej Donalda Tuska. [więcej]

Sztuka filmowa jest w jakichś sposób sfabularyzowana, ale lepiej dla Polski byłoby, gdybyśmy jednak mieli jakieś świętości i tak, jak byli ludzie, którzy byli skłonni podnieść rękę na św. Jana Pawła II, tak teraz okazuje się, że są ludzie, którzy są skłonni zaatakować tych, którzy codziennie ryzykują zdrowie i życiem na naszej wschodniej granicy. Myślę, że są to działania, które zasługują na większe potępienie – zaznaczył gość Radia Maryja.

Z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie klas czwartych szkół podstawowych powinni dostać laptopy, jednak niektóre placówki skarżą się, że do nich sprzęt nie dotarł. Minister cyfryzacji zaznaczył, że wynika to m.in. ze złej współpracy rządu z samorządem.

Każdy czwartoklasista, prawie 400 tys. młodych ludzi w całej Polsce, dostanie na własność nowy komputer. Zawsze, kiedy są takie sytuacje, na początku są wyboje, ale za kilka tygodni już nikt nie będzie o tym pamiętał, a polska szkoła wejdzie na nowy, wyższy poziom, jeżeli chodzi o cyfryzację, jeżeli chodzi o dostęp do technologii. Młodzi ludzie będą mogli korzystać z pomocy naukowych, ale też będą mogli wykorzystywać ten sprzęt do rozrywki – podkreślił szef resortu cyfryzacji.

Całą rozmowę z ministrem Januszem Cieszyńskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl