Edukacja klimatyczna tematem posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Młodzieży

Wyzwania i potrzeby edukacji klimatycznej były tematem grudniowego posiedzenia Rady ds. Młodzieży przy prezydencie RP. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele resortów klimatu, edukacji i rozwoju, a także organizacji młodzieżowych.

Poniedziałkowe posiedzenie Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP dotyczyło problematyki edukacji klimatycznej, jej wyzwań i potrzeb. W posiedzeniu wzięli udział, poza przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, także przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz resortu rozwoju oraz przedstawiciele organizacji młodzieżowych.

„Na posiedzeniu Rady padło wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań. W najbliższym czasie chcemy wystosować rekomendację dla pana prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział po posiedzeniu doradca prezydenta i przewodniczący Rady ds. Młodzieży Łukasz Rzepecki.

Również uczestniczący w posiedzeniu doradca prezydenta i przewodniczący Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych Paweł Sałek zaznaczył, że w dyskusji podkreślana była konieczność projektowania edukacji klimatycznej w oparciu o konsensus naukowy i aktualną wiedzę, a także koncepcję zrównoważonego rozwoju.

„Cieszy nas to, że nie było głosu sprzeciwu. Wszyscy zgodziliśmy się, jak ważna jest ta edukacja, także dla zrównoważonego rozwoju” – zaznaczyła wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej Sylwia Łyskawka.

„Rozmawialiśmy o edukacji w bardzo szerokim zakresie: poruszyliśmy też kwestię interdyscyplinarności i powszechności tej edukacji. Liczymy na rekomendacje, które zostaną wypracowane na podstawie tej dzisiejszej rozmowy” – dodała.

„Wspólnie, ponad wszelkimi podziałami, zdecydowaliśmy się powołać klimatyczny dialog młodzieżowy, którego celem jest wprowadzanie edukacji klimatycznej do dyskusji, a mamy nadzieję, że w przyszłości także i do szkół” – podkreśliła wiceprzewodnicząca.

Uczestnicy spotkania poinformowali, że wśród pomysłów przedstawionych na posiedzeniu pojawił się m.in. pomysł stworzenia tematycznego muzeum poświęconego historii Ziemi.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl