fot. PAP/Radek Pietruszka

E. Witek: Kornel Morawiecki był człowiekiem, który wyjątkowo umiłował ojczyznę

Kornel Morawiecki był człowiekiem, który wyjątkowo umiłował Ojczyznę i dla którego takie wartości, jak Bóg, honor i Ojczyzna, były bardzo ważne – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas Mszy św. pogrzebowej marszałka seniora Sejmu VIII kadencji.

Elżbieta Witek zaznaczyła, że Kornel Morawiecki wielokrotnie podkreślał, iż „Sejm jest miejscem sporu politycznego”, z którego jednak „powinno wynikać coś dobrego dla Polski”.

Kornel Morawiecki – mówiła marszałek Sejmu – przypominał wszystkim parlamentarzystom o ich wielkiej odpowiedzialności za losy Ojczyzny, ale także obywateli bez względu na to, czy są ich zwolennikami czy nie. Wszyscy „jesteśmy mieszkańcami jednej Ojczyzny, Polski, naszej matki, o którą tak długo cierpliwie, z determinacją, odwagą” Kornel Morawiecki walczył – powiedziała.

Jak dodała, według marszałka seniora Sejmu VIII kadencji „razem znaczymy znacznie więcej niż każdy z osobna”. Przypominała, że Kornel Morawiecki mówił, iż „Polska jest potrzebna nie tylko nam do życia, ale ze swoją wspaniałą przeszłością, tradycją i korzeniami chrześcijańskimi, europejskimi jest potrzebna także Europie i światu”.

Marszałek Sejmu podkreśliła, że Kornel Morawiecki był człowiekiem, który „wyjątkowo umiłował ojczyznę i dla którego takie wartości, jak Bóg, honor i Ojczyzna, były naprawdę bardzo ważne”.

„Tylko wtedy, kiedy ma się silne podstawy, kiedy ma się je w sobie, a on je miał, można budować swoje życie tak, żeby na jego końcu móc powiedzieć, że coś dobrego po sobie pozostawiam” – powiedziała Elżbieta Witek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl