fot. PAP/Maciej Kulczyński

E. Witek: Do kwestii bezpieczeństwa przywiązujemy bardzo dużą wagę

Do kwestii bezpieczeństwa przywiązujemy bardzo dużą wagę – mówimy o bezpieczeństwie zewnętrznym, ochronie granic oraz wewnętrznym i tu zawsze dziękujemy strażakom, bo oni są na pierwszej linii frontu – mówiła w sobotę w Bolkowie marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Marszałek Witek wzięła udział w sobotę w uroczystości przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bolkowie (Dolnośląskie).

Elżbieta Witek podkreśliła, że rząd PiS przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa.

„Dziś żyjemy w niespokojnych czasach” – mówiła.

Dodała, że chodzi zarówno o bezpieczeństwo zewnętrzne, czyli ochronę granic, jaki i wewnętrzne.

„Tu zawsze bardzo dziękujemy przy każdej okazji strażakom, bo oni są na pierwszej linii frontu, oni pomagają wtedy, kiedy tej pomocy potrzebujemy – są zawsze pierwsi” – mówiła.

Marszałek dodała, że w ciągu ostatnich czterech lat udało się przekazać „bardzo duże środki” do małych gmin jak Bolków czy Jawor (rodzinne miasto marszałek Witek).

„Uważamy, że wszyscy obywatele naszego kraju zasługują na to, by mieć takie same warunki do życia, takie same warunki, by móc się rozwijać i realizować swoje marzenia – bez względu na to, gdzie mieszkają i jakie poglądy mają. Stawiamy na rodzinę, na bezpieczeństwo rodzin, na bezpieczeństwo pracy” – mówiła Witek.

Podkreśliła także, że w ostatnich latach wprowadzono „wielkie programy modernizacyjne służb mundurowych”.

„Nigdy wcześniej takich potężnych pieniędzy nikt nie przekazywał służbom mundurowym” – mówiła Witek podkreślając, że pamięta jeszcze czasy, kiedy policja miała benzynę na talony i kiedy „brakowało na wszystko”.

„Dziś to się wszystko zmieniło” – mówiła marszałek.

Podkreśliła, że inwestycja w bezpieczeństwo zaprocentuje.

Nowy samochód strażacki kosztował ponad 1,3 mln zł. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu państwa, samorządu oraz szeregu firm takich jak m.in. KGHM, JSW czy Bank Spółdzielczy.

Marszałek Witek podkreśliła, że jednostka, do której trafił pojazd funkcjonuje od 1945 r.

„W ciągu ostatnich dwóch lat ta jednostka miała prawie 200 interwencji – to wypadki drogowe, pożary czy poszukiwania osób zaginionych. To jest jednostka, którą zasilają przede wszystkim byli funkcjonariusze PSP. Ta jednostka wciąż się doskonali i zdobywa nowe uprawnienia. Jest w niej wielu ratowników medycznych” – mówiła marszałek.

Dodała, że po wybuchu wojny w Ukrainie jednostka przekazała do tego kraju w pełni wyposażony ambulans.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl