PAP/Darek Delmanowicz

E. Witek: 28 czerwca to może być data historyczna, przełomowa

28 czerwca to może być data historyczna, przełomowa, jeżeli w tym dniu potrafimy się zmobilizować bardziej niż w roku 2015 – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek we wtorek podczas spotkania z mieszkańcami Mielca (Podkarpackie). 

„Jeśli 28 czerwca nie pójdziemy gremialnie do wyborów, to będzie taki huragan, który może zniszczyć to, co budowaliśmy przez pięć lat” – mówiła.

Zaapelowała do uczestników spotkania, aby przekonywali „sąsiadów, znajomych, członków rodziny, którzy nie zawsze chodzą na wybory”, do udziału w nich.

„Jesteście w stanie – na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Małopolsce – dać prezydentowi Andrzejowi Dudzie 28 czerwca zwycięstwo w pierwszej turze” – powiedziała Witek.

Według niej, w razie zwycięstwa kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zagrożone mogą być m.in. programy społeczne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość.

„Jeśli rząd będzie rządem wywodzącym się ze Zjednoczonej Prawicy, Sejm także z większością Zjednoczonej Prawicy, ale Senat już nie, i prezydent już nie, to gwarantuję państwu, że stanie się tak jak powiedział pan Trzaskowski, kandydat na prezydenta ze strony KO, że żelazem będzie wypalał wszystko, co wprowadziło PiS” – powiedziała marszałek Sejmu.

Dodała, że „wcześniej wielu polityków Kolacji Obywatelskiej mówiło, że wszystkie ustawy, które wymyślił i wprowadził w życie PiS, a prezydent Andrzej Duda je podpisał, one wszystkie zostaną zmiecione”.

„Jeśli tak, to wszystkie te nasze programy, które miały służyć polskiej rodzinie znikną; ich nie będzie. I wtedy nie będzie co narzekać, bo narzekać można jeżeli coś od nas nie zależy. Ale jeśli wiemy z wyprzedzeniem, że 28 czerwca od nas zależy jaki będzie wynik wyborów, to nie można potem narzekać” – stwierdziła marszałek Sejmu.

Jej zdaniem, osią sporu pomiędzy prezydentem Dudą a kandydatem KO „są kwestie fundamentalne”.

„Rodzina jest podstawą naszego wspólnego domu, który nazywa się Polska. Musimy o tę rodzinę dbać. A przede wszystkim musimy dbać o dzieci, o to żeby chronić je przed wszelkim złem jakie by je mogło dotknąć. A ideologia, którą się proponuje wprost – i to nie jest mój wymysł, to nie jest pusta dyskusja – to jest realne zagrożenie” – powiedziała Witek.

Apelując o wsparcie dla Andrzeja Dudy marszałek Sejmu dodała, że „wyborów prezydenckich i żadnych innych nie wygrywa się w pojedynkę”.

Przed spotkaniem z mieszkańcami marszałek Sejmu w Rożniatach koło Mielca gościła u Lucyny i Bogusława Wojnarowskich. Mają oni trójkę swoich dzieci, a dla trzech chłopców są rodziną zastępczą; starają się o ich adopcje. Potem odwiedziła Sędziszów Małopolski i Leżajsk.

PAP

drukuj