twitter.com/KancelariaSejmu

Litwa: Marszałek Sejmu E. Witek spotkała się z prezydentem G. Nausedą

Zbliżający się szczyt NATO w Wilnie był jednym z głównych tematów rozmów marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, z prezydentem Litwy, Gitanasem Nausedą.

Nasz kraj uważa, że podczas szczytu mogły być reprezentowane również Szwecja i Finlandia. Trwają uzgodnienia w tej sprawie.

Wizyta polskiej polityk w Wilnie była związana z obchodzonym dziś Dniem Odrodzenia Niepodległości Litwy. Elżbieta Witek spotkała się z litewskim przywódcą podczas uroczystości w litewskim parlamencie. Rozmowy dotyczyły też wspólnych polsko-litewskich projektów – relacjonowała marszałek.

– Przed nami nie tylko kwestie obrony, bo pan prezydent rzeczywiście podnosił kwestie obronności, mówił o tym, że Polska jest tym krajem, który jest stawiany za wzór ze względu na to, jaki procent przeznaczamy na naszą obronność, ale to jest za zgodą całego Sejmu. Przyjęliśmy taką ustawę ponad podziałami partyjnymi. Oczywiście nie było łatwo. Zgodziliśmy się, że nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo naszych obywateli. Stąd też takie decyzje. Wiem, że Litwa będzie też szła w tym kierunku – powiedziała Elżbieta Witek.    

Podczas dwudniowej wizyty na Litwie Elżbieta Witek spotkała się też z premier Litwy oraz przewodniczącą litewskiego parlamentu, a także z przedstawicielami Polaków mieszkających w tym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl