fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Marszałek E. Witek: Dziękuję za służbę strażakom i wszystkim służbom mundurowym

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas uroczystej Wigilii z dolnośląskimi strażakami dziękowała strażakom i wszystkim służbom mundurowym za profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków. „My siedząc przy stole pamiętamy o was. Wiemy, ile wam zawdzięczamy” – dodała.

W poniedziałek we Wrocławiu odbyło się spotkanie opłatkowe marszałek Sejmu Elżbiety Witek z dolnośląskimi strażakami, w którym uczestniczyli też przedstawiciele innych służb m.in. policji, GOPR, WOPR, górniczych służb ratowniczych, pogotowia ratunkowego. W spotkaniu uczestniczył też metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny.

Marszałek Sejmu życzyła wszystkim służbom mundurowym spokojnego dyżuru w okresie świątecznym.

„Chciałabym byście pamiętali o tym, że my wszyscy siedząc przy stole myślimy o was. Pamiętamy o was, że wiemy ile wam zawdzięczamy, że to dzięki temu, że wy jesteście, my mamy poczucie, że możemy te święta spędzić bezpiecznie. Dziękuję wam za służbę” – stwierdziła Elżbieta Witek.

Podkreśliła ofiarność, odpowiedzialność i profesjonalizm działania, dzięki któremu można się czuć bezpiecznie.

„Są tacy ofiarni, odpowiedzialni ludzie, tacy jak wy mający na sobie mundur, albo ci, którzy ratują nas w górach albo na wodzie. Dziękujemy wam za to bardzo serdecznie, bo naprawdę to jest wspaniała sprawa ratować życie drugiemu człowiekowi. Nie ma nic piękniejszego” – mówiła marszałek Sejmu.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia marszałek życzyła funkcjonariuszom służb „błogosławionych świat i by Jezus, na którego czekamy, obdarzył nas wszystkich najwspanialszymi łaskami”.

„Żeby to były święta rodzinne, ciepłe, przyjazne, miłe, radosne, bo one takie mają być. Oczekujemy przyjścia Jezusa. To, że tutaj jesteśmy, że dzieci tutaj śpiewały kolędy, to już wprowadziło nas w ten wspaniały świąteczny nastrój. Oby ten nastrój świąteczny przeniósł się do wszystkich waszych domów. I za waszym pośrednictwem bardzo proszę o złożenie życzeń waszym współpracownikom, ale także waszym rodzinom. Wszystkiego najlepszego na te piękne święta i na ten Nowy Rok 2020” – powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

PAP

drukuj