E. Rafalska: Niemal 100 proc. uprawnionych osób skorzystało z programu „Dobry Start”

Z programu „Dobry Start” skorzystało prawie 100 proc. uprawnionych osób – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dziś mają na to ostatni dzień. Rząd pomaga rodzicom w zakupie wyprawki szkolnej.

Minister Elżbieta Rafalska przyznała, na antenie Polskiego Radia, że rzadko zdarza się program, z którego skorzystali niemal wszyscy uprawnieni.

– Odpowiadał na wzmożone potrzeby rodzin, które w okresie szkolnym wydają więcej na wyposażenie szkolne uczniów. W przypadku rodzin wielodzietnych to zwielokrotnione wydatki. Procedura była bardzo prosto. Ponad 50 proc. wniosków było złożonych drogą elektroniczną, więc bez wielkiej fatygi można taki wniosek wysłać – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Nabór na następny rok rozpocznie się w lipcu 2019 roku. W tym roku program „Dobry Start” był skierowany do 4 mln 640 tys. dzieci.

Rząd przeznaczył na ten cel ponad 1 mld 400 mln zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl