fot. PAP/EPA

Minister E. Rafalska przebywa z wizytą na Węgrzech

Na Węgrzech obywa się spotkanie ministrów Grupy Wyszehradzkiej odpowiedzialnych za sprawy rodzinne. Ma tam również miejsce konferencja „Silne rodziny dla silnej Europy!”.

Wieczorem w polskiej ambasadzie w Budapeszcie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wręczy Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP węgierskiemu ministrowi zasobów ludzkich Zoltanowi Balogowi.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że Polska i Węgry bardzo dobrze współpracują ze sobą w zakresie polityki prorodzinnej.

– Obydwa państwa są takimi wiodącymi krajami w Unii Europejskiej pod względem wzrostu nakładów na politykę rodzinną państwa, ale też propozycji, które funkcjonują. Na Węgrzech są to bardziej systemy ulg podatkowych, u nas jest to bezpośredni transfer środków w ramach programu 500 plus, ale też program Maluch plus czy Senior plus, czyli takie kompleksowe wsparcie dla rodzin – powiedział wiceminister Stanisław Szwed.

W ubiegłym roku nakłady na politykę rodzinną wyniosły w Polsce ponad 3 proc. PKB, co stawia nas w czołówce państw europejskich, które prowadzą skuteczną politykę rodzinną.

RIRM

drukuj