PAP/EPA

Węgry: Premier zapowiada podwyżkę wynagrodzeń dla policjantów i żołnierzy

10-procentową podwyżkę wynagrodzeń dla policjantów i żołnierzy zapowiedział w poniedziałek premier Węgier Viktor Orban w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Jak zaznaczył, w następnych „miesiącach i latach” zostanie przeprowadzona „dalsza znacząca podwyżka”, byśmy „mogli zatrzymać naszych policjantów i żołnierzy”.

Viktor Orban, który przyjął w swojej siedzibie dowódców wojska i policji, podziękował im za „fantastyczną pracę” w ciągu ostatniego roku.

„Bez policjantów i żołnierzy nie zdołalibyśmy się obronić przed wirusem (…), ale bez nich nie moglibyśmy też zatrzymać na granicy tłumów migrantów” – oświadczył, dodając, że policjanci i żołnierze zatrzymali na południowej granicy Węgier ponad 100 tys. migrantów.

Wcześniej w poniedziałek wiceminister zasobów ludzkich Bence Retvari zapowiedział 10-procentową podwyżkę wynagrodzeń pedagogów, a w październiku Orban zapowiedział podwyżki od 1 stycznia 2022 roku dla pielęgniarek (o 21 proc.), pracowników żłobków, pracowników socjalnych oraz pracowników kultury (o 20 proc.).

Podwyżki są kolejnymi krokami zapowiedzianymi przez rząd przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Wcześniej premier oznajmił m.in., że rząd zwróci rodzicom wychowującym dzieci zapłacony przez nich w tym roku podatek dochodowy do poziomu średniej pensji. Ponadto premier podpisał z przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych porozumienie o podniesieniu pensji minimalnej do 200 tys. forintów (2538 zł).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl