Rząd rozszerza program Dobry Start

Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia rozszerzający program Dobry Start. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać wyprawkę do ukończenia 24 lat.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że świadczenie obejmie też uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

Dokonaliśmy takiej dosyć szybkiej nowelizacji rozporządzenia, bo okazało się, że pewna niewielka grupa uczniów, dorosłych uczniów czy uczniów policealnych nie była ujęta w tym programie, a spełnia ten warunek. Jest to młodzież ucząca się do 20 roku życia, w przypadku osoby niepełnosprawnej do 24 roku życia i te osoby są objęte tym programem. Tutaj jest jedna ważna informacja, że te osoby będą mogły składać wnioski tylko w formie papierowej. Nie byliśmy już w stanie zmienić systemów informatycznych – powiedział Stanisław Szwed.

Zgodnie z projektem, zmiany wejdą w życie od 1 sierpnia tego roku.  Dobry Start trafi do 3,4 mln rodzin z dziećmi. Po raz pierwszy program objął uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.

RIRM

drukuj