Dziś pierwsza debata z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim” w Warszawie

Pod hasłem „Dlaczego: Prymas Tysiąclecia?” dziś o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich rozpocznie się pierwsza debata z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim”.

Spotkania będą poświęcone nauczaniu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i podejmą aktualne tematy będące wyzwaniem dla społeczeństwa i Kościoła.

W ramach cyklu zaplanowano siedem spotkań. Podczas każdego z nich przewidziano występy prelegentów, dyskusję oraz pytania z sali. Dziś swoje prelekcje wygłoszą prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska.

Debaty wpiszą się w przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – zaznaczył rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

– Przygotowanie nie oznacza tylko przygotowania do Mszy świętej beatyfikacyjnej na placu Piłsudskiego, ale przede wszystkim przygotować musimy się my sami. To jest rzeczywiście wielkie zadanie dla nas do oczytania tego, co to znaczy dzisiaj świętość księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w aktualnym stanie społeczeństwa polskiego, narodu oraz życiu każdego z nas. Rozpoczynamy spotkaniem na temat „Dlaczego: Prymas Tysiąclecia?”, jakie jest znaczenie osoby ks. kard. Stefana Wyszyńskiego dziś, co jemu zawdzięczamy. Wszystkich chętnych posłuchać, podyskutować, porozmawiać, zapraszamy do Domu Arcybiskupów Warszawskich – powiedział ks. Przemysław Śliwiński.

Spotkania mają charakter otwarty. Będą się odbywały w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020. Organizatorem cyklu debat jest Archidiecezja Warszawska oraz instytucje zaproszone do projektu.

RIRM

drukuj