Dziś mija termin zbierania podpisów ws. prawa do życia dla każdego dziecka

Dziś ostatni dzień zbierania podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zorganizowała ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją. Mówi ona o prawie do życia dla każdego poczętego dziecka oraz o zachowaniu dotychczasowej niekaralności wobec kobiet, które dopuściły się tzw. aborcji.

– Chodzi nam o to, żeby pokazać głos społeczeństwa. Każde dziecko ma prawo do życia. […] To nie jest sprawa ani religijna, ani polityczna, tylko po prostu wzajemnej uczciwości, że każdemu człowiekowi prawo do życia (jako elementarne) zapewniamy. I w tym momencie ROŻ składa taki wniosek. Oczywiście, będzie dyskusja w komisjach. Być może ta dyskusja będzie niejednokrotnie dosyć mocna i wyrazista. My jako PFROŻ nie jesteśmy za karalnością kobiet. Uważamy, ze kobieta jest zawsze drugą ofiarą i potrzebna jest jej nasza troska, życzliwe spojrzenie i pomoc – podkreśla Ewa Kowalewska z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Pod projektem obywatelskim zostało zebranych 450 tys. podpisów, natomiast pod wnioskiem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – ponad 150 tys.

– Chodzi nam o to, że wszyscy razem stwarzamy pewnego rodzaju nacisk na polityków, że to jest sprawa ważna, że trzeba się nią zająć, że trzeba ją przedyskutować i że prawo do życia nie może być pomijane. To jest prawo elementarne – mówi Ewa Kowalewska.

Pod apelem można się jeszcze podpisać tylko do dziś, wchodząc na stronę internetową www.kochamykazdedziecko.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl