fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik” zachęca do wzięcia udziału w akcji „Za życiem”

Nasz Dziennik rusza z akcją wysyłania kartek ,,Za życiem”, kierowanych do parlamentarzystów. Listy będą trafiać do posłów z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, od których zależy obecnie los ustawy ,,Zatrzymaj aborcję”.

Przepisy utknęły w komisji po tym, gdy w styczniu skierował je tam Sejm. Obecnie nie zanosi się też na to, aby prace nad nimi zostały wznowione.

Stąd inspirowana przez „Nasz Dziennik” akcja wysyłania kartek do posłów, mająca na celu wpłynięcie na nich, aby nie zwlekali z debatą o projekcie ,,Zatrzymaj aborcję”.

Inicjatywę popiera europoseł Prawicy RP Marek Jurek.

– Sprawa ochrony życia nie powinna być absolutnie blokowana w komisjach sejmowych. Te 900 tysięcy podpisów pokazuje, że tu nie chodzi tylko o normę moralną, która jest sprawiedliwa sama w sobie, ale chodzi o realne, żywe oczekiwanie ludzi, którzy z tą zasadą się identyfikują. Powtórzenie tej akcji przez tę akcję petycyjną jest bardzo ważne, bardzo potrzebne i trzeba podziękować „Naszemu Dziennikowi” jako inicjatorowi, ale też tym wszystkim, którzy w tej akcji wezmą udział, do czego bardzo zachęcam. Wszyscy politycy, którzy czują się samotni, nawet we własnej partii, występując w obronie życia będą mogli pokazać, że nie jesteśmy sami. Społeczeństwo jest z nami i trzeba to jasno powiedzieć – podkreśla Marek Jurek.

Krótki list do posłów z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny może wysłać każdy. Kartki ,,Za życiem”, mające na celu obudzić sumienia polityków, stanowią dodatek do dzisiejszego wydania „Naszego Dziennika”.

Prace nad obywatelskim projektem eliminującym tzw. przesłankę eugeniczną, pozwalającą na zabijanie nienarodzonych dzieci ze względu na wady płodu, przeciągają się w Parlamencie już od 79 dni.

Każdy dzień zwłoki to – jak podkreślają obrońcy życia – śmierć trojga poczętych dzieci.

RIRM

drukuj