fot. wikipedia.org

Druga edycja Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się dzisiaj druga edycja Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy. Będzie on poświęcony zagadnieniu inwestycji na kolei.

W wydarzeniu udział weźmie prezydent Andrzej Duda, a także między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceministrowie Andrzej Bittel i Marcin Horała. Obecni będą również przedstawiciele władz samorządowych i branży kolejowej. Kongres rozpoczął się o godz. 9.30. Głos ma zabrać między innymi prezydent RP, potem odbędzie się kilkanaście dyskusji panelowych.

Skupią się one na najważniejszych zagadnieniach dotyczących branży kolejowej, między innymi inwestycjach – wskazał Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo S.A.

– Inwestycja to oczywiście kluczowy element modernizacji rozwoju i unowocześniania kolei. Musimy tylko pamiętać, że kolej służy pasażerom i klientom biznesowym, więc te inwestycje realizowane są w obszarze poprawy oferty w każdym obszarze kolejowym. Największe inwestycje dotyczą linii kolejowych, inwestycji infrastrukturalnych, ponieważ realizowany jest program kolejowy, który jest szacowany na 76 mld złotych – powiedział Czesław Warsewicz.

Kongres to także okazja do podsumowania dotychczasowych wydatków inwestycyjnych w sektorze transportu kolejowego w Polsce.

Stanowi on forum dyskusji z przedstawicielami władz krajowych i samorządowych, ekspertami, naukowcami i reprezentantami branży.

W ubiegłorocznej edycji Kongresu Rozwoju Kolei uczestniczyło ponad 700 osób. Obecny był między innymi premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj