Sprawa polskich kolei w zagranicznych instytucjach

Prośba do Europejskiej Agencji Kolejowej o przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa na polskiej kolei – będzie tematem konferencji prasowej Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie, o godz. 11:00. Pismo Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce skierowane zostało do unijnej instytucji w powodu braku reakcji rządu wobec  trudnej sytuacji na polskich torach.

-Od kilki lat staramy się wpłynąć na odpowiednie instytucje Polski, odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa na kolei. Na Ministerstwo Transportu, na Urząd Transportu Kolejowego, Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych, Prokuratur . Niestety żadna z tych instytucji nie podjęła realnych działań, które to bezpieczeństwo miałoby poprawić – powiedział Leszek Mietek, Prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Ostatnio w kraju, coraz częściej dochodzi do dramatycznych  zdarzeń na torach.

-Mamy do czynienia, praktycznie codziennie z rozmaitymi zdarzeniami na torach. Coraz częściej, bo z częstotliwością, co kilka tygodni, dochodzi do poważniejszych zdarzeń na tych torach. Nie mamy innej możliwości, jak tylko zaapelować do instytucji Unii Europejskiej, aby się zaangażowały i przywróciły bezpieczeństwo na polskich torach, które są częścią Europejskiego Systemu Transportu Kolejowego – powiedział Leszek Miętek.

Przypomnijmy, jedna z największych katastrof kolejowych w ostatnim czasie, miała miejsce pod Szczekocinami – 3 marca bieżącego roku.

Wypowiedź Leszka Miętka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl