Dr Michał Kuź: Szydło rzeczowa, Kopacz zbyt agresywna

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło wygrała debatę – zdecydowaniem, dobrym przygotowaniem oraz rzeczowymi  odpowiedziami – ocenił dr Michał Kuź.

Politolog komentując debatę TV kandydatek PO i PiS-u na premiera wskazał, że premier Ewa Kopacz była zbyt agresywna i przerywała kontrkandydatce; czasami potrafiła się jednak obronić – dodał.

Ekspert jednocześnie zwrócił uwagę na to, co stało się po debacie. Sztab Beaty Szydło zorganizował konferencję, w której uczestniczyło wiele młodych osób skandujących „Zwyciężyłaś” – miało to bardzo pozytywny oddźwięk.

Premier Ewa Kopacz szła natomiast po korytarzu z grupą swoich działaczy i przychylnych rządowi mediów; w pośpiechu zorganizowano konferencję.

Debata mogła być ciekawsza. Na początku była zbyt przewidywalna – ale to Beata Szydło okazała się lepsza – powiedział dr Michał Kuź, politolog.

– Beata Szydło była lepiej przygotowana, odpowiadała na czas, zdecydowanie, rzeczowo, nawiązywała kontakt z publicznością, patrzyła na nią – to bardzo ważne. W bardzo ładnym stylu zakończyła tę debatę, ponieważ to była krótka, zdecydowana wypowiedź zakończona pozytywnym wezwaniem do działań. Z kolei Ewa Kopacz była agresywna – moim zdaniem zbyt agresywna. Przerywała swojej kontrkandydatce. Oczywiście też czasami trafnie wytykała krótką pamięć, jeśli chodzi o okres rządów PiS-u, więc umiała się bronić. Pod koniec natomiast popadła w chaos, zaczęło się straszenie PiS-em, nie mieściła się w czasie – zauważył dr Michał Kuź.

Obie kandydatki odpowiadały na pytania dotyczące polityki społecznej i gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz ustroju państwa.

Dziś wieczorem odbędzie się kolejna debata, tym razem z udziałem liderów wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują do Sejmu w niedzielnych wyborach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl