fot. PAP/Rafał Guz

Dr M. Szołucha o tzw. Piątce dla zwierząt: Dziwię się politykom, że przy kilkudziesięciu mld zł deficytu budżetowego decydują się jeszcze na uszczuplenie dochodów państwa w imię realizacji lewicowej i pseudo prozwierzęcej ideologii

Projekt będzie szkodliwy dla budżetu państwa, tym bardziej dziwię się politykom, że przy kilkudziesięciu miliardach deficytu budżetowego, w tym i przyszłym roku, decydują się jeszcze na uszczuplenie dochodów naszego państwa w imię realizacji lewicowej i pseudo prozwierzęcej ideologii – powiedział dr Marian Szołucha, ekonomista, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Zakaz uboju rytualnego uderzy w rolników i banki – poinformowała dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Chodzi o przepisy zawarte w tzw. Piątce dla zwierząt. Dziennik wskazał, że twierdzenia, iż produkty z uboju rytualnego stanowią nieznaczną część polskiego eksportu, są błędne.

Z danych Głównego Inspektoratu Weterynarii wynika, że prawie 60 proc. eksportowanego drobiu pozyskano w taki właśnie sposób.

Krajowa Rada Drobiarstwa zwróciła uwagę, że miesiąc na wygaszenie produkcji to za krótki okres na spłacenie wieloletnich długów. Może to oznaczać falę bankructw, która odbije się na kondycji banków.

Dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego, ocenił, że tzw. Piątka dla zwierząt jest szkodliwa dla całej gospodarki.

– Projekt ten będzie przede wszystkim niósł ze sobą stratę dla hodowców, rolników i ich rodzin, a więc setek tysięcy ludzi, licząc z kooperantami wręcz dla milionów Polaków. Ten projekt będzie szkodliwy dla budżetu państwa, tym bardziej dziwię się politykom, że przy kilkudziesięciu miliardach deficytu budżetowego, w tym i przyszłym roku, decydują się jeszcze na uszczuplenie dochodów naszego państwa w imię realizacji lewicowej i pseudo prozwierzęcej ideologii – powiedział dr Marian Szołucha.

Wczoraj rozmowy na temat nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt odbyły się w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda spotkał się tam z członkami Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz z przedstawicielami branż mięsnej i drobiarskiej. Jutro przeciwnicy przepisów organizują protest w Warszawie. [czytaj więcej]

 

RIRM

drukuj