fot. facebook.com/Marian Szołucha

Dr M. Szołucha o przywróceniu Ministerstwa Skarbu: Być może Departament Skarbu Państwa w KPRM jest jednostką organizacyjną zbyt małą

Cała długa lista spółek pozostawała w ostatnich miesiącach pod nadzorem Departamentu Skarbu Państwa w KPRM. Ten departament jest jednostką mniejszą niż osobny, samodzielny resort. Być może jest jednostką organizacyjną zbyt małą, żeby efektywnie kontrolować spółki – powiedział o przywróceniu Ministerstwa Skarbu ekonomista dr Marian Szołucha.

W nowym rządzie będzie Ministerstwo Skarbu – poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Resortem ma kierować wicepremier Jacek Sasin. Władze Zjednoczonej Prawicy dyskutowały o strukturze przyszłego rządu na wczorajszym spotkaniu. Jak przekazał stacji TVN24 marszałek Karczewski, ma ona być ,,nieznacznie zmieniona i usprawniona”. Polityk powiedział przy tym, że w nowym rządzie ponownie znajdzie się zlikwidowany w 2017 roku resort skarbu.

Decyzja o jego reaktywacji, zdaniem dr. Mariana Szołuchy, spowodowana jest głównie wnioskami z miesięcy po jego likwidacji. Według ekonomisty z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, to poniekąd przyznanie się do pomyłki.

– Polskie spółki zarządzane są dzisiaj przez różnych ministrów w oderwaniu od siebie i kooperacja między nimi mogłaby być ściślejsza. Z drugiej strony cała długa lista spółek pozostawała w ostatnich miesiącach pod nadzorem Departamentu Skarbu Państwa w KPRM. Ten departament jest jednostką mniejszą niż osobny, samodzielny resort. Być może jest jednostką organizacyjną zbyt małą, żeby efektywnie kontrolować spółki – wskazuje dr Marian Szołucha.

Wicepremier Jacek Sasin pytany o doniesienia o przywróceniu Ministerstwa Skarbu Państwa, którym miałby on kierować, odparł: „formowanie rządu jeszcze przed nami, decyzji personalnych nie ma”. On nawet nie wie, że taki resort ma powstać. Polityk dyskusję w tej sprawie odebrał ze zdumieniem.

Rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sprawy, oświadczył, że szczegóły dotyczące nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa, w tym decyzja, kto będzie za niego odpowiedzialny, są jeszcze analizowane.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl