fot. pixabay.com

Dopłaty bezpośrednie

Do 27 marca wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2023 r. złożyło blisko 44 tys. rolników. Nabór potrwa do 15 maja 2023 roku.

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie ruszył 15 marca. W ramach wniosku o przyznanie dopłat rolnicy mogą ubiegać się m.in. o: wsparcie dochodów związanych z hodowlą krów, bydła, owiec i kóz, a także uprawą buraków cukrowych, chmielu, pomidorów, truskawek czy roślin strączkowych na nasiona, pierwszą premię pielęgnacyjną i zalesieniową do gruntów z sukcesją naturalną, a także o płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne, w tym płatność za retencjonowanie wody na obszarach przyrodniczych.

Wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie za pomocą internetowej aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych. Sposób logowania do systemu jest taki sam  jak w zeszłym roku. Rolnicy, którzy nie mają komputerów, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. Wszelkie wątpliwości można konsultować również za pośrednictwem infolinii, pod nr. tel. 800 38 00 84 lub 22 595 06 11, w dni robocze w godz. 7.00-19.00 oraz w soboty w godz. 10.00-16.00. Nabór wniosków trwa do 15 maja 2023 roku.

Dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl