fot. flickr.com

Ostatni dzień na złożenie wniosku o pomoc na rozwój usług rolniczych

Jeszcze tylko dziś można składać wnioski o pomoc finansową na rozwój usług rolniczych. Wnioski przyjmują regionalne oddziały ARiMR. Dokumenty można dostarczyć osobiście, pocztą tradycyjną i elektronicznie przez platformę e-PUAP.

Limit pomocy na jednego beneficjenta w ramach pomocy finansowej na rozwój usług rolniczych wynosi maksymalnie 500 tys. zł. Środki można przeznaczyć m.in. na zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji rolnej. Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości.

Halina Szymańska, prezes ARiMR, mówiła, kto i na jakich warunkach może ubiegać się o pomoc.

– Osoby fizyczne bądź jednostki prawne czy organizacyjne, które nie posiadały osobowości prawnej i działały jako mikro lub małe przedsiębiorstwa. Jeśli wykonywały swoją działalność w zakresie świadczenia usług dla gospodarstw rolnych przez co najmniej okres 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku, a także zajmowali się jednym z określonych rodzajów działalności, a były to działalność: usługowa, wspomagająca produkcję roślinną, wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich i działalność następująca po zbiorach. Refundacji podlega 50 procent kosztów kwalifikowanych – powiedziała Halina Szymańska.

Dotychczas do ARiMR wpłynęło ponad 1 tys. wniosków o pomoc na rozwój usług rolniczych na łączną kwotę blisko 457 mln zł. Ostateczna skala zainteresowania programem ma być znana na początku marca.

W ramach dwóch poprzednich naborów zawarto 1700 umów na kwotę prawie 714 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl