fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR: 690 mln zł dopłat do kukurydzy na kontach rolników

Do 10 kwietnia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na konta 164,6 tys. rolników 690 mln zł w formie dopłaty do kukurydzy – podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O takie dopłaty ubiega się w sumie 172 tys. rolników.

Pomoc finansowa skierowana była do rolników zajmujących się uprawą kukurydzy, zagrożonych utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Rosji na Ukrainę. Warunkiem otrzymania wsparcia było złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy.

Nabór wniosków odbył się między 21, a 29 lutego 2024 r.; złożono ich ponad 172 tys. Ponieważ wynikająca z zadeklarowanego zapotrzebowania kwota nie przekroczyła limitu, nie ma współczynnika korygującego.

Wysokość dofinansowania stanowi iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha. Stawki dopłat są zróżnicowane i wynoszą  tysiąc złotych dla województw lubelskiego i podkarpackiego; 700 zł – dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego i 500 zł – dla pozostałych województw.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl