fot. PAP/Darek Delmanowicz

Będą zmiany w ARiMR

Złe funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wykazał przeprowadzony przez nowe władze audyt. Rozrzutność pieniędzy czy niesprawiedliwe wynagrodzenia – to tylko niektóre z nieprawidłowości do jakich tam dochodziło. Niestety, na całej tej sytuacji najbardziej ucierpieli rolnicy.

Choć jeszcze nie został upubliczniony, to już wykonano audyt ARiMR. Został on przekazany na ręce premier Beaty Szydło oraz ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Daniel Obajtek – prezes Agencji wskazuje, że jej głównym celem jest służba, przede wszystkim rolnikom. Ci jednak w ostatnim czasie mieli sporo problemów z otrzymaniem dopłat bezpośrednich. Ale to nie jedyny problem, z którym muszą się obecnie borykać nowe władze. Dlatego ARiMR trzeba jak najszybciej zreformować.

– Mamy w planie połączenie departamentów, które usprawnią funkcjonowanie Agencji, a także potanienie funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Co jest istotne? Agencja sporo kosztuje i niestety można powiedzieć wprost – miało miejsce rozrzucanie środków finansowych – powiedział prezes ARiMR.

Problemem pozostają także kwestie wynagrodzenia pracowników ARiMR – dodaje Daniel Obajtek.

– Agencja jest stworzona, by służyć wsi, rolnikom, beneficjentom i zajmować się środkami. Niestety, nie szło to w dobrym kierunku. Jeżeli chodzi o system wynagradzania z którym się nie zgadzam, nie może być tak, że w tej Agencji człowiek, który pracuje na tym samym stanowisku 30 proc. mniej zarabia od innego człowieka, który też pracuje na tym samym stanowisku pracy. Co decydowało? Chyba przynależność polityczna lub ktoś kogoś bardziej lubił. Tak nie może być – zaznaczył.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj