fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wizyta szefa MON w Zakładach Metalowych Dezamet w Nowej Dębie

Wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz unijnym komisarzem ds. przemysłu odwiedził w poniedziałek Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie, gdzie produkowana jest amunicja artyleryjska, moździerzowa i granatnikowa.

Szef MON powiedział, że dzięki współpracy z Komisją Europejską Polska będzie mogła zwiększyć produkcję amunicji.

Komisarz Thierry Breton odwiedza kraje Unii Europejskiej, aby zapoznać się z możliwościami zwiększenia produkcji ich przemysłów zbrojeniowych. Ma to związek z unijną inicjatywą dotyczącą wspólnych zakupów amunicji dla Ukrainy.

Podczas wizyty w Dezamecie wicepremier Mariusz Błaszczak wskazał, że dzięki tej inicjatywie odbudujemy nasze zapasy amunicji i zwiększymy wsparcie dla Ukraińców.

To jest nasz cel, żebyśmy z jednej strony mogli wesprzeć Ukrainę, a z drugiej wypełnić nasze zasoby. Kolejnym naszym celem jest wzmocnić moce produkcyjne, gdyż na całym świecie obserwujemy ograniczone możliwości w produkcji amunicji. Nasze wsparcie Ukrainy będzie jeszcze bardziej efektywne dzięki inwestycjom, które tu zostaną przeprowadzone we współpracy z Komisją Europejską. Również nasze zdolności obronne będą dzięki tym inwestycjom większe – zaznaczył szef ministerstwa obrony.

Przed kilkoma dniami Polska przystąpiła do unijnego programu wspólnych zakupów amunicji dla Ukrainy. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek w Nowej Dębie, że w związku z unijną inicjatywą rząd przyjmie wieloletni program, który będzie wspierał rozbudowę potencjału produkcji amunicji w naszym kraju.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl