fot. PAP/EPA

Państwo Islamskie przyznało się do ataku bombowego w Kabulu

Państwo Islamskie przyznało się w poniedziałek na swoim koncie w Telegramie do odpowiedzialności za zamach samobójczy w pobliżu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Kabulu, w którym zginęło co najmniej sześć osób.

Policja poinformowała, że do ataku doszło w poniedziałek w pobliżu punktu kontrolnego prowadzącego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Kabulu. W eksplozji ładunku wybuchowego co najmniej sześć osób zginęło a 12 zostało rannych. Atak przeprowadzono, gdy urzędnicy ministerstwa wychodzili z pracy.

W ostatnich miesiącach w Kabulu i innych miastach dochodziło do ataków skierowanych przeciwko talibom, o które władze obwiniają rebeliantów z Państwa Islamskiego, przypomina AFP.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl