Haker z Kosowa aresztowany za kradzież danych o Amerykanach dla IS

Hakera z Kosowa aresztowano w Malezji pod zarzutem kradzieży danych ponad 1000 przedstawicieli amerykańskich władz i wojska w celu przekazania ich Państwu Islamskiemu (IS).

W opublikowanym w czwartek wieczorem komunikacie malezyjska policja powiadomiła, że zatrzymany tego dnia 20-letni Kosowianin przyjechał do Malezji w sierpniu  2014 roku, by studiować m.in. informatykę na prywatnym uniwersytecie w Kuala Lumpur.

Zidentyfikowany przez amerykański Departament Stanu jako Ardit Ferizi ma zostać wydany władzom USA.

Feriziemu, znanemu pod pseudonimem „Th3Dir3ctorY”, za włamania hakerskie i kradzież danych pozwalających zidentyfikować 1351 osób z armii i rządu USA grozi do 35 lat więzienia – pisze BBC. Kosowianinowi zarzuca się też, że między czerwcem a sierpniem obecnego roku przekazał te dane członkowi IS, który zamieścił je w sieci, grożąc jednocześnie atakami IS na zidentyfikowane osoby.

Malezyjska policja twierdzi, że wstępne dochodzenie wykazało, że podejrzany kontaktował się z jednym z przedstawicieli terrorystycznej grupy IS w Syrii w celu przekazania danych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl