Lubelskie: dwie osoby w areszcie za próbę przemytu haszyszu wartego ponad 4 mln zł

Wywóz ponad 86 kg haszyszu wartości przeszło 4 mln zł przez przejście w Terespolu (Lubelskie) udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwoje obywateli Rosji podejrzanych o przemyt zostało aresztowanych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami NOSG – poinformowała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Do próby przemytu doszło 31 sierpnia tego roku na przejściu drogowym z Białorusią w Terespolu. Strażnicy graniczni zwrócili uwagę na nienaturalne, nerwowe zachowanie kobiety i mężczyzny, obywateli Rosji, wyjeżdżających z Polski. Po dokładnej kontroli ich samochodu, w jego skrytkach, ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości zawierające oleistą substancję. Okazało się, że ujawniona substancja to haszysz.

Znalezione ponad 86 kg narkotyku ma wartość 4,3 mln zł. Prokurator przedstawił obywatelom Rosji zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Śledczy określają sprawę jako rozwojową, nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób.

PAP/RIRM

drukuj