fot. twitter.com

Podlaskie: próba przemytu na Zachód nielegalnych papierosów w przesyłkach kurierskich

Przesyłki kurierskie pełne papierosów z przemytu pomógł wykryć funkcjonariuszom administracji skarbowej wyszkolony do takich zadań owczarek belgijski. Paczki jechały z Sejn (Podlaskie) do odbiorców w Wielkiej Brytanii. W sumie zabezpieczono papierosy za ponad 220 tys. zł.

Kontrabandę wykryli funkcjonariusze KAS z Augustowa na drodze krajowej nr 16, w czasie kontroli busa przewożącego przesyłki kurierskie. Przy sprawdzaniu ładunku wykorzystali umiejętności owczarka belgijskiego, wyszkolonego do wykrywania papierosów.

„Okazało się, że w dwudziestu wskazanych przez czworonożnego specjalistę przesyłkach nadanych w Sejnach do odbiorców w Wielkiej Brytanii, znajduje się łącznie 15,9 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu” – poinformował w piątek asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

KAS wszczęła postępowanie karne skarbowe, ładunek białoruskich papierosów zabezpieczono, a kierowca polskiej furgonetki został przesłuchany. Ponieważ w tym wypadku chodziło nie o przemyt papierosów przez granicę wschodnią na obszar celny UE, a o ich przewóz na obszarze unijnym, w grę wchodzą zarzuty dotyczące przypadku paserstwa celnego.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi delegatura Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach.

PAP

drukuj