fot. PAP

Doniesienie do prokuratury na sędzię, która uniewinniła Nergala

Jest doniesienie do prokuratury na sędzię Monikę Jobską, która umorzyła sprawę zadeklarowanego satanisty Adama Darskiego ps. Nergal, dot. profanacji Biblii. Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gdyni złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Ryszard Nowak, przewodniczący stowarzyszenia, podkreśla, że sędzia świadomie złamała art. 82 Prawo o ustroju sądów powszechnych. Na rozprawę sądową ws. Nergala w dniu trzeciego czerwca br. przyszła z gotowym wyrokiem sądowym.

Rozprawa trwała 8 godzin. Po 10 minutowej przerwie sędzia Monika Jobska ogłosiła wyrok uniewinniający. 

Sędzia powiedziała: „kończę rozprawę, proszę wyjść na korytarz(…)”. Po 10 minutach weszliśmy na salę. Sędzia uniewinniła Nergala i przez ponad godzinę czytała uzasadnienie. Sędzia miała uzasadnienie aż na 33 strony, a więc nie była w stanie w ciągu 10 minut napisać uzasadnienie na 33 strony. Z tego wynika, że sędzia miała gotowy wyrok. Ostatni dzień procesu to była parodia – powiedział Ryszard Nowak.

Ryszard Nowak podkreśla, że sędzia złamała prawo i przysięgę.

Sędzia składając przysięgę przed prezydentem państwa ślubuje: uczciwość i prawość. Sędzia złamała zasadę. Oszukała wszystkich. Oszukała nawet mnie, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nergala. Zakpiła sobie również z prokuratury – zaznaczył Ryszard Nowak.

Adam Darski na koncercie w 2007 roku podarł Biblię nazywając ją ”księgą kłamstw”, a Kościół katolicki „największą zbrodnicza sektą”.

Uniewinniający wyrok sędzia Monika Jobska uzasadniała m.in. tym, że oskarżony działał w zamiarze ewentualnym znieważenia uczuć religijnych osób, ale tylko tych obecnych na koncercie, nie zaś pokrzywdzonych występujących w tej sprawie.

RIRM

drukuj