Kolejne doniesienie do prokuratury ws. „Nergala”

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku ws. publicznego znieważenia chrześcijan przez Adama Darskiego.

Zadeklarowany satanista nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, wypowiadając o chrześcijanach znieważające słowa.

– Kilka dni temu Nergal, czyli Adam Darski, największy satanista w Polsce, który wielokrotnie obrażał Biblię i wielokrotnie palił na scenach krzyże chrześcijańskie, obraził chrześcijan twierdząc, że to faszyści. Mało tego, według niego chrześcijanie to wielki motłoch, który po prostu należy zniszczyć. Uważamy, że Nergal popełnił przestępstwo z artykułu 256 Kodeksu karnego, gdzie wyraźnie mówi się, że nie można obrażać ze względu na wyznaniowość. Dlatego dzisiaj złożyliśmy doniesienie do prokuratora apelacyjnego w Gdańsku, dlatego, że Nergal popełnił przestępstwo, bo publicznie obraził wielokrotnie chrześcijan –  mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Art. 256 Kodeksu karnego mówi, że „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

RIRM

drukuj