Będzie zwrot ws. zabójstwa gen. Papały

Prokuratura apelacyjna w Łodzi prawdopodobnie dziś wyśle do USA wezwanie, by móc przesłuchać Edwarda Mazura w charakterze podejrzanego.

Jak podała jedna z rozgłośni radiowych śledczy uchylili postanowienie o aresztowaniu polonijnego biznesmena, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa komendanta głównego policji gen. Marka Papały.

Prokuratura rozważa umorzenie wątku Mazura, jako zleceniodawcy zbrodni.

Taki obrót sprawy jest wynikiem, m.in. zdobycia nowych dowodów, które mogą świadczyć o niewinności biznesmena w sprawie zabójstwa Papały. Chodzi o analizę logowań do stacji BTS telefonu biznesmena przed i po zabójstwie. Ma ona wskazywać, że w rzeczywistości Mazura nie było w miejscach, które wynikały z zeznań i innych ustaleń policji, a także prokuratury 15 lat temu.

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro mówi, że jeśli zeznania były fałszywe to pojawia się pytanie o motywy, jakimi kierowały się świadkowie.

Jakimi pobudkami kierowały się osoby, by w cudzysłowie „wrabiać” jednego z tysięcy biznesmenów, którzy działali w Polsce w owym czasie i mieli kontakty u styku władzy, polityki, ale też świata – nazwijmy to – spod ciemnej gwiazdy. Na pewno prokuratura powinna w tej sprawie przedstawić argumentację, która w tej sprawie byłaby przekonująca i wiarygodna – zaznacza poseł Zbigniew Ziobro.

Przesłuchanie Edwarda Mazura mogłoby dużo wnieść do sprawy wyjaśnienia okoliczności śmierci gen. Papały – stwierdził Zbigniew Ziobro. Przypomniał, że Mazur nie współpracował do tej pory z organami ścigania w tej sprawie. Dodał, że niezależnie od tego prokuratura powinna wyjaśnić opinii publicznej, dlaczego odrzuca dotychczasowe dowody zgromadzone w sprawie.

Zebrany materiał dowodowy, w okresie kiedy byłem prokuratorem generalnym, ale też oceniany wcześniej jeszcze za czasów SLD, skłonił prokuratorów do postawienia zarzutów panu Edwardowi Mazurowi; zwłaszcza, że on uchylał się od współpracy z organami ścigania. Taki wniosek o ekstradycję wpłynął do USA jeszcze w okresie rządów SLD, a później był popierany w okresie kiedy ja byłem prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości, ale też jeszcze długo, kiedy prokuratorami generalnymi byli Ćwiąkalski i Kwiatkowski. Prokuratura stała na stanowisku, że zleceniodawcą zabójstwa gen. Papały jest Edward Mazur. Teraz pojawiły się nowe dowody. Prokuratura powinna teraz w sposób przekonywujący wykazać: dlaczego te dowody są wiarygodne? Dlaczego prokuratura odrzuca dotychczasowe dowody? – zaznacza poseł Zbigniew Ziobro.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl