Dolnośląskie: Leśnicy posadzą niemal 10 tys. jarząbów

Niemal 10 tys. jarząbów posadzą leśnicy w dolnośląskich lasach w ramach akcji, który rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Celem akcji jest zachowanie rodzimego drzewostanu w krajobrazie Dolnego Śląska.

Jak poinformował PAP rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW) Robert Borkacki, nasadzenia jarząbów będą prowadzone m.in. na terenach, na których jest wyznaczona europejska sieć ekologiczna NATURA 2000 w nadleśnictwie Milicz, w tym na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, a także w nadleśnictwach Lwówek Śląski, Wałbrzych, Świętoszów i Złotoryja.

„Akcja sadzenia rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Wartość tego przedsięwzięcia to 188 tys. zł, w tym dotacja z Funduszu wyniesie około 112 tys. zł” – podał Robert Borkacki.

Organizatorzy podkreślają, że celem projektu jest zachowanie rodzimych drzew w krajobrazie Dolnego Śląska.

Jarząb należy do grupy najrzadszych gatunków drzew leśnych w Polsce i podlega ścisłej ochronie.

„Przyrodnicy naliczyli na Dolnym Śląsku tylko około 640 drzew tego gatunku” – powiedział Robert Borkacki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl