fot. Autorstwa Brosen - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2117958

Dofinansowanie na zakup nowego promu

Polska Żegluga Bałtycka prężnie się rozwija. Otrzymała kolejne dofinansowanie na zakup nowego promu. To jest przede wszystkim zabezpieczenie interesów Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w ramach funkcjonowania na liniach bałtyckich, a przede wszystkim zwiększenie możliwości konkurencyjnych – powiedział Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury.

W ubiegłym roku przygotowano specjalny program dofinansowania wymiany floty u armatorów. Teraz z budżetu państwa zostało udzielone drugie dofinansowanie.

– 140 mln złotych, które zostały przekazane Polskiej Żegludze Bałtyckiej, w celu zakupu na okres pomiędzy budową nowych promów, zakupu nowego promu, który był negocjowany przez zarząd. Dzisiejsze spotkanie o finalizacji projektu, ponieważ został podpisany kontrakt. W ten sposób nowy prom został już zabezpieczony dla właśnie armatora – poinformował Marek Gróbarczyk.

O szczegółach nowej jednostki Andrzej Madejski, mówił prezes Polskiej Żegludze Bałtyckiej.

– Została podpisana umowa  z armatorem na wyczarterowanie statku z opcją zakupu. Dane charakterystyczne jednostki to: 216 metrów długości statku, 28 metrów szerokości, ponad trzy kilometry linii ładunkowej. Będzie to jednostka z naciskiem również na przewóz pasażerów: 1000 pasażerów w 230 kabinach – wyjaśnił Andrzej Madejski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Wiceminister Marek Gróbarczyk dodał, że najważniejszy dla żeglugi morskiej jest rozwój i konkurencyjność.

– To jest przede wszystkim zabezpieczenie interesów Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w ramach funkcjonowania na liniach bałtyckich, a przede wszystkim zwiększenie możliwości konkurencyjnych, bo dla nas rzeczą podstawową  jest to, aby właśnie Polska Żegluga Bałtycka, jako drugi co do wielkości polski armator, realizowały program odnawiania floty, a w ten sposób wzmacniania się na Morzu Bałtyckim – akcentował wiceminister infrastruktury.  

Poseł Czesław Hoc wskazał, jak ważna jest zgrana załoga.

– Mamy wspaniałą załogę zarówno na morzu, jak i na lądzie. Kompatybilność i profesjonalizm. Spójność całej załogi to nie tylko nasza duma, ale także nasza marka – mówił Czesław Hoc.

Polska Żegluga Bałtycka obecnie dysponuje pięcioma promami.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1557730919766564865

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl