fot. MGMiŻŚ

Szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk zapowiedział pozew przeciwko posłom PO

Szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko dwóm posłom PO Krzysztofowi Brejzie i Sławomirowi Nitrasowi. Chodzi o wpisy na Twitterze, które jego zdaniem podważają zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie.

O sprawie poinformowało w sobotę biuro prasowe resortu.

„Nie ma zgody na rozpowszechnianie kłamstw, które uderzają w administrację morską, dlatego pozwiemy posłów Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę i Sławomira Nitrasa” – powiedział cytowany w komunikacie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Gróbarczyk.

„W odpowiedzi na opublikowane dziś w Internecie nieprawdziwe i bezpodstawne twierdzenia posłów PO Krzysztofa Brejzy i Sławomira Nitrasa, podważające zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie, informujemy, iż przeciwko wyżej wymienionym posłom zostanie skierowany do sądu pozew o ochronę dobrego imienia UM w Szczecinie” – czytamy.

Poseł Krzysztof Brejza opublikował na swoim koncie na Twitterze odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie na jego wniosek o udostępnianie informacji publicznej dotyczącej poniesionych przez urząd „kosztów wszelkich reklam, artykułów sponsorowanych oraz innych publikacji wykupionych w mediach wydawanych przez spółkę Forum SA”.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/1126835305368182785?s=19

PAP/RIRM

drukuj