fot. sxc.hu

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

W marcu mamy poznać założenia do projektu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych – zapowiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Temat był poruszany podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia.

Temat poruszany był przed południem podczas zwołanego na wniosek Prawa i Sprawiedliwości posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia. Jeden z dzienników informował niedawno, że Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dodatkowych prywatnych ubezpieczeń

Według dziennika zmiany zakładają m.in., że placówki medyczne, oprócz kontraktu z NFZ, będą mogły zawierać umowy z prywatną firmą ubezpieczeniową. Wiceszef resortu zdrowia tłumaczył dziś, że ministerstwo nie ma przyjętych założeń i dopiero nad nimi pracuje.

Powiedział, że teraz można dyskutować tylko o obawach i fobiach opozycji  związanych z dodatkowymi ubezpieczeniami. Poseł Anna Zalewska stwierdziła, że wiceminister zmarnował czas posłów.

–  Jeżeli chcecie państwo mówić o marcu, to na pewno powinniście mieć analizę, badania i wstępne założenia. Nie chcecie państwo tego przedstawić, bo najzwyczajniej tego nie macie. To co się dzieje w mediach w wykonaniu pana ministra Arłukowicza to tylko pozory. Pan minister zmarnował nasz czas, w dodatku przekroczył swoje kompetencje. Pan minister ma swoją funkcję zapisaną w określony sposób. Nie jest psychoterapeutą więc niech nie opowiada o fobiach, bo widzę, że w ministerstwie są różnego rodzaju fobie by nie opowiadać o edukacji posłów. Damy radę panie ministrze. Myślę, że edukacja jest potrzebna w ministerstwie. Szczególnie panu Arłukowiczowi – powiedziała poseł Anna Zalewska.

RIRM

drukuj